Collection: Cautam coleg pentru postul de Webshop Content Specialist

Angajam webshop content specialist

Ce cautam in angajatul ideal:

  • Experienta in domeniul online
  • Cunostintele de Shopify sau alte platforme de comert online sunt considerate un avantaj
  • Cunostinte avansate de limba engleza (scris, vorbit si citit)
  • Abilitati exceptionale de exprimare in scris, in limba romana si engleza
  • Cunoasterea suitei Microsoft Office (nivel mediu)
  • Notiuni de HTML
  • Notiuni de SEO
  • Experienta in folosirea Google Analytics
  • Experienta in implementarea campaniilor Google Ads reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de marketing online
  • Aptitudini de editare foto (pentru imaginile de produs)
  • Cunoasterea suitei Adobe reprezinta un avantaj
  • Capacitate de multitasking, atentie la detaliu si abilitatea de a prioritiza sarcinile
  • Intelegerea echipamentelor audio-video reprezinta un avantaj

Responsabilitatile principale:

  • Introducere de produse in magazinele online (in limba romana si engleza):  traducerea descrierii si a specificatiilor tehnice, editarea fotografiilor oferite de catre producator, embed video unde este cazul, adaugarea de tag-uri specifice si de elemente de SEO
  • Urmarirea listelor de preturi pentru schimbarea preturilor, scoaterea produselor care nu se mai fabrica, trecerea produselor de la precomanda la comanda etc.
  • Crearea si editarea colectiilor atunci cand este cazul
  • Editarea de bannere pentru prima pagina si paginile de colectii
  • Promovarea produselor pe retelele de socializare (Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter, TikTok)
  • Fotografierea si editarea imaginilor (de pe telefon sau de pe laptop in functie de tipul de imagine si platforma pe care se face postarea) pentru retelele de socializare
  • Raspunderea la mesajele venite pe retelele de socializare